Przejdź do głównej zawartości

WAŻNE SPRAWY

           Wiem że trochę zaniedbuje moje blogowe pole ale nie zamierzam się tu tłumaczyć. Od ostatniego wpisu minęło trochę czasu. Muszę przyznać, że był to wyjątkowo trudny czas ale moje przedsięwzięcia związane z gospodarowaniem moimi gruntami posunęły się na przód. Konkretnie wygląda to tak, że zasiałem łubin oraz pszenice płaskurkę, z którą jeszcze nie wiem co zrobię:). Mam pomysł na jakieś nielegalne przetwórstwo tego zboża na nielegalną zdrową mąkę, ale potrzebuje bukownika, wialni oraz młynka, co wiąże się z kosztami i to w brew pozorom nie małymi. Być może ktoś ma namiary na osobę z okolic Wołowa woj. dolnośląskie, która posiada bukownik z możliwością obłuszczenia orkiszu. Chętnie nawiąże współprace.
             
          Dziś będzie kilka wątków ale to ważne. Proszę o szczere porady. Mianowice zastanawiam się czy nie certyfikować swojego gospodarstwa, ale jest pewien problem ponieważ budynki, magazyny i właściwie cały sprzęt jest własnością gospodarstwa mojego Taty. Nie zanosi się na zmianę warty:) Nie wiem czy w tej sytuacji jednostka certyfikująca nie odmówi przestawienia mojego gospodarstwa, tym bardziej, że gosp. Taty stosuje duże ilości chemii oraz nawozów syntetycznych. Odpowiadając sam sobie, pewnie najprościej będzie do nich zadzwonić i zapytać ale może ktoś coś mądrego na ten temat napisze.

             Wiem że w sejmie procedowana będzie ustawa o GMO. UWAGA PIS tylnymi drzwiami wprowadza do naszego kraju uprawy GMO. Więcej informacji w filmie poniżej. Drodzy konsumenci, przyjaciele z miast, odpowiedzcie sobie na pytanie czy chcecie jeść zwykłą truciznę. Zmartwię was, już ją jecie, ponieważ wcześniejsze ekipy władzy zezwoliły na import pasz dla zwierząt, które zawierają tanią soję GMO z Argentyny i USA. Poczytajcie co się dzieje z ludźmi w Argentynie, których na okrągło pryskają glifosatem. Poczytajcie o rolnikach z Indii, którzy masowo popełniają samobójstwa z powodu nasion GMO i restrykcji nasiennych wielkich korporacji. To jest tylko wierzchołek góry lodowej. Zalecam szybką pobudkę i pogłębianie wiedzy. Nie dajcie sobie wmówić że uprawy transgeniczne to jedyny sposób na wyżywienie stale rosnącej populacji. POLSKA WOLNA OD GMO!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   
               
  Ostatnia sprawa dotyczy różnych książek, blogów itp. Poszukuję wiedzy na tematy upraw ekologicznych i innych podobnych około rolniczych spraw. Jeżeli posiadacie takie książki lub znacie strony, blogi o tematyce ekoupraw, czekam na tytuły.  Pozdrawiam.

                                                                                                     
                                                                                                                                      DB🌿🌿🌿


           

Komentarze

 1. Pszenica ozima, to odmiana nadająca się do uprawy w różnych środowiskach, w różnych stanowiskach i po różnych przedplonach. Warto jednak postawić na takie produkty
  https://www.syngenta.pl/uprawy/zboza/pszenica-ozima dla lepszej efektywności.

  OdpowiedzUsuń
 2. Polecam wam firmę stanimpex.p to jest producent i sprzedawca opryskiwaczy oraz części do opryskiwaczy komputerów ze sterowaniem. Zobaczcie na ich ciekawą ofertę.

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ktoś z was potrzebuje zaś od pompy rexroth serwis, to może zaś zgłosić się do Manflex. To rzetelna firma, która składa się z zespołu specjalistów i posiadają na miejscu odpowiednie sprzęty, dlatego są w stanie sprawnie przeprowadzić działania naprawcze.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Gospodarskim okiem - rolnictwo ekologiczne

               Kolejna trochę spóźniona odsłona cyklu "Gospodarskim okiem". Tym razem trochę o ekologicznym rolnictwie okiem rolnika który dopiero stawia pierwsze kroki. Ten rok jest szczególny dla mojej rodziny i dla naszego małego gospodarstwa. Tak jak już pisałem wcześniej, skupiam się już całkowicie na pracy na farmie i  nie zamierzam podejmować żadnych innych zobowiązań. W tym samym czasie moja żona Ola urodzi  naszego syna i będzie nas już piątka, ponieważ są już z nami dwie piękne dziewuszki. Pierwsze przemyślenia dotyczące rolnictwa ekologicznego dotyczą własnie rodziny. Odnoszę wrażenie że cała struktura sztywnego systemu pracy jaki obecnie ludzkość sobie narzuca w naszym przypadku zaczyna drżeć i rozpadać się. Chodź odbywa się to na bardzo subtelnych poziomach często widzę  to w twardej rzeczywistości. Upraszczając to nieco, w moim przypadku wygląda to tak że mniej pracuje, więcej czasu spędzam z rodziną a jednocześnie to co robię przynosi nad wyraz dobre rezultaty

Rolnictwo z pasją

                    Witam po przerwie. Nowy sezon rozpoczęliśmy bardzo intensywnie w naszym gospodarstwie. Najważniejszą zmianą jest przestawienie gospodarstwa na ekologiczne z certyfikatem. Jesteśmy obecnie w drugim roku konwersji, co oznacza że w 2020 rok będziemy mieli certyfikat rolnictwa ekologicznego.  Jesteśmy w 100% ekologiczni już od 2016 roku i nie mieliśmy zamiaru ubiegać się o certyfikat. Ciągle jeszcze niestety łatwiej o zaufanie społeczne pokazując papier. Co nie oznacza że nie ma on wartości. Kontrole są skrupulatne i wymogi bardzo restrykcyjne. Nam organiczne rolnictwo przychodzi naturalnie. Z certyfikatem czy bez niego, nic tu się nie zmienia.                     Właśnie!!! ROLNICTWO ORGANICZNE, RE-GENERATYWNE, NATURALNE. Chciałby trochę odejść od nazywania rolnictwa - ekologicznym. Termin bardzo już wyświechtany, mocno sponiewierany i obrzydzony przez media. Kojarzy się z ekoterrorystami i absurdalnie drogimi produktami spożywczymi. Zapomnijmy o tym. Już czas na Rol

Gospodarskim okiem

                         Tym postem zaczynam cotygodniowy cykl "Gospodarskim Okiem".                   Pamiętam bryczkę i konika mojego dziadka. Pamiętam nasze wyjazdy na łąki, koszenie trawy kosą, naprawy ogrodzenia. Dziadek zawsze był energiczny i pracowity. Bardzo ciepło wspominam tamten czas.  Mój tato, który tak myślę odziedziczył po dziadku niespożytą energie i dołożył niesamowitą zdolność do wprowadzania swoich marzeń oraz planów w życie. Gospodarstwo od konika i bryczki bardzo szybko rosło a wraz z nim ja i mój brat. Pojawiały się nowe maszyny, nowe hektary do obrabiania. Przez te 34 lata mojego życia rolnictwo bardzo się zmieniło.                    Chcę spojrzeć na to nasze współczesne rolnictwo gospodarski okiem. Okiem chłopaka, który dopiero zaczyna swoją samodzielną przygodę w tym zawodzie. Sytuacja z mojej perspektywy jest nie najlepsza. Właściwie jest zła i potrzebuje zmiany jak ziemia potrzebuje wody. Początkiem degradacji była chwila wejścia Polski do str